Taastusarsti konsultatsioon
Konsultatsiooni käigus hindab arst patsiendi tervislikku seisundit ning sõltuvalt probleemist määrab edasise (taastus)ravi. Vastuvõtule tulekuks ei ole perearsti või eriarsti saatekiri vajalik. Vastuvõtule on oodatud patsiendid erinevate probleemidega – käte ja jalgade tursed, tugi- ja liikumisaparaadi haigused, neuroloogilised haigused, trauma- ja operatsioonijärgsed seisundid.
Füsioterapeudi konsultatsioon
Füsioterapeudi konsultatsioon on mõeldud neile, kes soovivad ennetada terviseprobleeme või leida lahendusi juba olemasolevatele kaebustele. Operatsiooni- või vigastusejärgselt võib spetsialisti nõuanne oluliselt kiirendada taastumisprotsessi või juhtida tähelepanu märkamata jäänud detailidele. Lisaks saab füsioterapeudilt nõuandeid ortooside, tugitaldade ja muude abivahendite kasutamise kohta. Füsioterapeudi konsultatsiooni käigus (vestlus,vaatlus, spetsiifilised testid jne. ) selgitatakse välja kliendi/patsiendi füsioteraapia teenuse vajadus.
Füsioteraapia teenus
Füsioteraapia teenus on füsioterapeudi poolt teostatud konkreetne sekkumine eesmärgiga lahendada kliendi /patsiendi füsioterapeutiline probleem, kasutades selleks asjakohaseid meetodeid- füsioterapeutiline hindamine, spetsiaalsed harjutusprogrammid, erinevad käelised tegevused (massaazitehnikate kasutamine, asendravi, kinesioteipimine) kui ka nõuanded igapäevaseks tegevuseks. Teenuse abil on võimalik ennetada tervisekahjustusi, säilitada/parandada liigeste liikuvust, lihasjõudu, taastada või kompenseerida häirunud funktsioone ning leevendada valu. Teenuse eesmärgiks on kliendi/patsiendi võimalikult kiire ja efektiivne naasmine normaalsesse elu- ja töökeskkonda.. Füsioteraapia protseduuri /teenuse ülesehitus on kohandatud vastavalt inimese terviseprobleemi.
Lümfiteraapia
Tegemist on kompleksse tursevastase ravimeetodiga, mis koosneb lümfimassaazist ja kompressioonravist rõhksidemetega/meditsiiniliste tugiriietega (tugisukad, -põlvikud, -varrukad). Teraapia käigus nõustatakse patsienti naha-ja küüntehoolduse, kehaliste harjutuste ja muu vajaliku osas.Lümfiteraapia on näidustatud erinevatel põhjustel tekkinud lümfitursega patsientidele sh. kroonilisest veenipuudulikkusest põhjustatud tursete korral.
Lümfimassaaž (manuaalne lümfidrenaaž)
Lümfimassaaž on pindmine massaaž, mille korral rakendatakse rütmiliste ringikujuliste võtetega õrna survet nahale ja nahaaluskoele. Selle abil kiireneb lümfivool, samuti paraneb vedeliku ja jääkainete äravool kudedest. Lisaks mõjub lümfimassaaz lõdvestavalt ja aitab leevendada lihaspingeid.
Lümfimassaaži näidustused: lümfiturse; trauma- või operatsioonijärgne turse; hematoomid; krooniline veenipuudulikkus (veenilaiendid); rasedusaegsed tursed; reumatoidartriit; kompleksne regionaalne valusündroom; migreen; skleroderma; fibromüalgia.
Ravimassaaž
Ravimassaaž on tugevatoimeline ja sügavamaid kudesid hõlmav massaaž lihaspingetest tingitud valude ja muude tugi- ja liikumisaparaadi probleemide raviks. Massaaži käigus paraneb lihaste ja teiste pehmete kudede varustamine hapnikuga, kiireneb ainevahetus, väheneb lihaste valulikkus ja pingetunne, paraneb lihastoonus, liigesliikuvus ja rüht, väheneb organismi stressitase ja suureneb üldine energiatase. Massaaži käigus tegeleme enamjaolt koos kliendiga tuvastatud probleemsete piirkondadega, lähtudes sealjuures siiski organismi terviklikkuse printsiibist. Lisaks massaažile kasutame ka erinevaid venitusvõtteid pinges ja lühenenud lihastele, liigeste liikuvust ja ainevahetust parandavaid mobilisatsioonivõtteid ning müofastsiaalseid tehnikaid.
Spordimassaaź
Spordimassaaživõtted tugevamad kui ravimassaaži korral ja see meetod on eelkõige mõeldud sporti harrastavale inimesele. Olles üks treeningsüsteemi koostisosa, rakendatakse seda sportlase füüsilise täiustamise eesmärgil. Spordimassaaži puhul on tähtis lihas-liigessüsteemi funktsionaalsuse tõstmine optimaalsele tasemele. Spordimassaaž on efektiivne nii võistlusteks valmistumisel kui ka taastumisel. Kujutades endast spetsiaalsete võtete kompleksi, mis tõstavad sportlikku töövõimet, valmistavad sportlase ette kestvaks aktiivseks lihastööks ja kiirendavad taastumisprotsesse, peab spordimassaaž tagama kvaliteetse treeningute läbiviimise, vältima vigastuste teket ja looma eeldusi headeks võistlustulemusteks. Spordimassaaži puhul arvestatakse konkreetse sportlase iseärasuste ja spordiala spetsiifikaga.
Kinesioteipimine
Kinesioteip on kangast ja akrüülliimist valmistatud veniv teip, mida kasutatakse taastusravis ja spordimeditsiinis. Kinesioteip on väga paljude kasutusvõimalustega: fikseerib ja stabiliseerib tugi-liikumisüsteemi, vähendab valu, parandab verevarustust ja lümfivoolu ning ainevahetuse protsesse; säilitab paigaldamisel keha normaalse dünaamilise liikuvuse.
Laste/beebide füsioterapeutiline konsultatsioon, füsioteraapia teenus
Füsioterapeutilisel konsultatsioonil hindame lapse füüsilise arengu eakohasust sh.lapse liigutusmustreid ja vajadust füsioterapeutilise sekkumise järele. Nõustame lapsevanemaid ja vajadusel lapsega läbi individuaalset füsioteraapiat, mis võib sisaldada lapsega võimlemist, asendravi ja /või vajadusel ka käsimassaaživõtteid.
Rühmavõimlemine
Seljavõimlemine
Tegemist on füsioterapeudi juhendamisel terapeutiliste harjutuste teostamisega grupis. Gruppi on eelkõige oodatud krooniliste seljavaevustega (aeg-ajalt esinev ebamugavus- ja kangustunne, valulikkus selja piirkonnas, selja kiire väsimine) kliendid. Grupi suurus 7-8 inimest.
Aparaatse ravi protseduurid
Meie keskuses on võimalik teostada elekterravi, ultraheliravi, magnetravi ja laserravi. Lisaks on võimalus aparaatseks pneumo(lümfi)massaažiks.